Pomysły na prezenty dla dzieci do 1 roku

Często sprawienie prezentów najbliższym dzieciom przyprawia nas o ból głowy. Dlaczego? Ponieważ chcemy znaleźć taki prezent dla niemowlaka, prezent na roczek, prezent, który oprócz zabawy sprawi, że maluch nauczy się czegoś nowego. Spędzamy godziny na poszukiwaniach w internecie, na przeglądaniu katalogów z prezentami, potajemnych rozmowach z rodziną… i często kupujemy coś na ostatnią chwilę. Dlatego też postanowiłam stworzyć taki “katalog polecanych prezentów”, które moim zdaniem na pewno się sprawdzą.

Więcej

Pomysły na prezenty dla dzieci do 2 do 4 lat

Małe dzieci uwielbiają naśladować rodziców. Kiedy widzą, jak zachowujemy się na zakupach, w drogerii, wykonujemy codzienne prace domowe, jesteśmy u fryzjera – uczą się ich robiąc to samo co my. Warto doskonalić te umiejętności. Z pomocą przychodzą nam różne zabawki, dzięki którym dzieci mogą bawić się jak dorośli.

Więcej

Pomysły na prezenty dla dzieci do 5 do 7 lat

Kolejny post z serii o prezentach dla dzieci wydawałoby się, że powinien być łatwy w przygotowaniu. Bo przecież z dzieckiem w wieku 5-7 lat możemy się już dogadać. Przecież powie nam o czym marzy, co mu się podoba, jaki jest jego must have prezent – taki bez którego nie wyobraża sobie zabaw. Pomimo tego, że ich życzenia są bardzo precyzyjne, wystarczy jeden mały błąd, aby wywołać tsunami łez. Dlatego też, zebrałam tu pomysły, które skonsultowałam z naszymi specjalistami Igansiem i Julią.

Więcej

Zabawki z duszą - pomysł na prezent dla roczniaka

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a grudzień to najwyższy czas aby pomyśleć o prezentach dla najbliższych. U nas Ignacy (9 lat) dokładnie się sprecyzował, natomiast roczny Nikoś będzie musiał polegać na rodziców intuicji, choć ta do tej pory nas nie zawodziła w tej kwestii, więc mamy nadzieję, że pod choinką znajdzie wymarzone prezenty 🙂 Dziś, mamy wpis dla każdego przed kim nie lada wyzwanie w postaci wyboru prezentu dla rocznego bobasa. Chcemy podzielić się z Wami naszą opinią na temat zabawek, które idealnie sprawdziły się dla Nikosia właśnie w tym wieku. Mowa będzie o zestawie dwóch szufladek, które stanowią typowo montessoriański materiał dla najmłodszych. Nasze egzemplarze wyszły spod skrzydeł osoby, która swoją pasją i zaangażowaniem stworzyła niesamowite miejsce, w którym rodzice mogą nabyć dla swoich pociech piękne i edukacyjne zabawki.

Więcej

Kolorowe ludziki - Zabawki z duszą

Od pierwszych dni życia Nikodema starałam się go wychowywać w duchu filozofii Marii Montessori. Z każdym kolejnym dniem upewniałam się w przekonaniu, iż obrałam dobrą drogę. Nasza przygoda z Montessori trwa do dziś a synek (obecnie 17-miesięczny toddlerek) bardzo lubi wszelkiego rodzaju pomoce inspirowane tą metodą. Ostatnie tygodnie jego serce skradł sorter Kolorowe ludziki, które powstały w polskiej pracowni rękodzieła Zabawki z Duszą.

Więcej

Zestaw dla małego majsterkowicza - Zabawki z Duszą

Wybierając zabawki dla moich synów, zawsze staram się odnaleźć i wyselekcjonować te najciekawsze oraz łączące w sobie zabawę z nauką. Bardzo istotna jest dla mnie także jakość wykonania pomocy, gdyż chcę aby posłużyły obu moim synom, dlatego stawiam na zabawki drewniane z rodzimego podwórka. Nie tak dawno odkryłam wspaniałe miejsce w sieci, osoba prowadząca je wykorzystała swoją pasję do stworzenia czegoś wyjątkowego. Tak powstały ZABAWKI Z DUSZĄ – wykonywane własnoręcznie z najwyższą dbałością o szczegóły. Zaskakujące jak pasja może przerodzić się w coś znacznie większego!!!

Więcej

Wkręceni w zabawę... Zabawki z duszą

To dla mnie zaszczyt pokazywać Wam produkty NASZYCH, POLSKICH, RODZIMYCH firm, które często jedno- dwu osobowe w swoją pracę wkładają serce, staranność i wykonywane zazwyczaj są własnoręcznie… To cudowne, że się wzajemnie wspieramy w tym pędzącym świecie pełnym hejtu, czyż nie ? Nie problemem jest opisanie czegoś co zrobione jest beznadziejnie przez maszynę na forach internetowych. Sztuką jest podziękować tym, którzy nie koniecznie zarabiają kokosy na swoich pomysłach a chcą wspierać rozwój najmłodszych swoją ciężką pracą…

Więcej

Zabawki z duszą – moc inspiracji i atrakcji dla dziecka

Od kiedy moja córka skończyła dziewięć miesięcy, zaczęłam interesować się metodą Montessori. Drewniane zabawki, rzeczywistość taka, jaka jest, obserwacja, doświadczanie świata – to nas bardzo wciągnęło. Pragnę się dzielić swoimi spostrzeżeniami i odkryciami pomocy. Sama też często szukam inspiracji i tworzę własne pomoce, które chętnie pokażę. Chciałabym w tym wpisie podzielić się niesamowitym odkryciem.

Otóż, będąc na jednym z portali społecznościowych, całkiem przypadkiem natrafiłam na panią Anetę Ostojską, która jest właścicielką firmy Zabawki z duszą. Jest to osoba niezwykle ciepła, dokładna, dbająca o detale. Nie dziwi mnie nazwa firmy, bo kiedy otrzymałam zamówione pomoce i materiały, nie mogłam wyjść z podziwu i mój zachwyt trwa do teraz.

Więcej

Zabawki z duszą: Kolory i ich odcienie

Drewno – materiał w naszym domu uwielbiany ze względu na swoją trwałość, estetykę i atrakcyjność dla dziecka. Jeśli naprawdę mocno zachwyci mnie jakaś drewniana zabawka, zacisnę pasa, by móc cieszyć się radością mojej córki płynącą z zabawy. Nad plastikiem zastanowiłabym się kilka razy, a i tak pewnie doszłabym do wniosku, że niepotrzebna nam kolejna rzecz, a i dla środowiska plastik szkodliwy. Drewno jednak sprawia, że mięknę i nagle znajduję miejsce na to, by umieścić w pokoju coś jeszcze, choć przed przeprowadzką do nowego domu z tym miejscem jest krucho. Zresztą, zawsze przecież mogę rotować i wymieniać zawartość półek, gdy córa zapragnie zmian.

Więcej

Zabawki z duszą inspirowane Montessori

Na rynku dostępnych jest wiele różnych zabawek. W świecie konsumpcjonizmu pełno jest tanich, plastikowych zabawek, które nic nie wnoszą. Z pozoru mogą okazać się świetną zabawką dla dziecka, jednak po czasie łatwo jest zauważyć różnice. Każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepiej. Troszczy się o swoje dziecko czy dzieci najlepiej jak potrafi. W wychowaniu dzieci nie tylko są ważne emocje, zdrowy posiłek czy ciepła kurtka to, czym bawi się Twoje dziecko ma ogromny wpływ na jego rozwój. Na taką potrzebę znalazła rozwiązanie marka Zabawki z Duszą. Zabawki, które są inspirowane Montessori.

Więcej

Szufladka Montessori 2 w 1 - Zabawki z duszą

Bardzo lubię zabawki z drewna tworzone przez małe firmy. Mam wtedy pewność, że są dopracowane w każdym detalu i, że ich jakość jest wysoka bo osobiście dbają o nią właściciele firmy. Dziś chciałam pokazać Wam wspaniałą pomoc związaną z pedagogiką Marii Montessori – mianowicie szufladkę Montessori, które znajdziecie w sklepie Zabawki z duszą. Właśnie jest to taka mała rodzinna firma, która dba o każdy detal. Kontakt jest bezproblemowy i szybki, a właścicielka przesympatyczna. Wszystko dopracowane w każdym detalu, nawet opakowanie do wysyłki.

Więcej

Mapa świata - Układanka - ZABAWKI Z DUSZĄ

Niedawno pisałam Wam o Szufladce Montessori, jeśli przegapiliście ten post możecie go przeczytać TU. Tym razem z tego samego sklepu Zabawki z duszą chciałam pokazać Wam prze genialną pomoc również zachowaną w stylu Montessori, a mianowicie MAPĘ ŚWIATA, która jest piękną układanką.

Więcej

Motoryka mała przedszkolaka – ogromny błąd, który popełniamy!

Jak wspierać rozwój dziecka by go przypadkiem …nie zakłócić ?

Motoryka mała to nie jest „coś”, co rozwija się w izolacji, przy stoliku wycinając czy kreśląc szlaczki. Nie ma mowy o sprawności grafomotorycznej jeśli dziecko np. nie jest w stanie siedzieć prosto stabilnie na krześle, nie oplatając wokół niego nóg czy podpierając głowę ręką.

Sprawność motoryki małej świadczy o harmonijnym rozwoju dziecka, a trudności często są bagatelizowane bo dziecko przecież „wyrośnie z tego”. Najgorsze jednak jest to, że aby „usprawniać” motorykę małą sadza się dzieci i podsuwa arkusze szlaczków i liter…co paradoksalnie pogłębia problem. Przyjrzyjmy się dziś grupie, która cierpi najbardziej gdy siedzi zbyt długo.

Więcej