Stemple div z rolek papieru

 

Czy Wasze pociechy uwielbiają malować farbami? Jeżeli tak, poniższa propozycja zapewne urozmaici ich dziecięcą twórczość. Oto prosty, niskobudżetowy pomysł na to, by malowanie było jeszcze ciekawsze. w co się bawić

Potrzebne będą rolki po papierze toaletowym – im więcej rolek, tym więcej stempli – oraz arkusz papieru – najlepiej jakiś większy format, ale jeśli nie akurat nie macie, to tradycyjne A4 też będzie dobre.


Króliczki


Moje dziewczynki na początku stworzyły króliczki. Do wykonania tego stempla potrzebne są trzy rolki. Dwie zgniatamy, aby przybrały kształt uszu, i łączymy je ze sobą za pomocą kleju na gorąco lub zszywacza. Uszy mocujemy do trzeciej rolki, która pełni rolę głowy. Krawędzie połączonych rolek moczymy w farbie i odbijamy na kartce. Po wykonaniu stempelków domalowujemy oczy i wąsy oraz nosek naszego królika. Można także wypełnić stemplowe kontury farbą, różnicując kolory uszu i głowy.

 

Tulipany


Aby wykonać tulipanowe stempelki, potrzebna będzie delikatnie zgnieciona rolka po papierze toaletowym. Najpierw stemplujemy środkowy płatek, następnie po bokach dostawimy dwa kolejne. Tak powstają nam piękne kwiaty. Wystarczy tylko domalować łodygi oraz liście i tulipany gotowe.


Motylki


Do wykonania motylków potrzebujemy pięciu rolek. Pierwszą dosyć mocno zgniatamy – tak powstaje tułów. Pozostałe zostawiamy okrągłe i łączymy po dwie za pomocą kleju na gorąco lub zszywacza. Tak powstałe skrzydełka przyczepiamy do tułowia. I możemy zacząć stemplowanie! Gdy odbita na papierze farba trochę przeschnie, można domalować motylkom czułka oraz inne kolorowe szczegóły.

Kwiaty


Krawędź tekturowej rolki nacinamy w dowolny sposób i delikatnie odginamy pocięte fragmenty. Pociętą i powyginaną część maczamy w farbie, a następnie odbijamy na kartce. W ten sposób otrzymujemy różnokształtne kwiaty.

A może wiosenna łąka...


Poszczególne stemple można przygotować oddzielnie albo zaprosić dzieci to stworzenia kolorowej stempelkowej łąki. Szykujemy wtedy wszystkie stemple na raz oraz przygotowujemy kilka talerzyków lub kuwetek z farbą w różnych kolorach, a także dużą kartkę, na której będą odbijane nasze rolkowe pieczątki. Do domalowywania szczegółów przydadzą się również pędzelki, kredki bądź flamastry. Gdy wszystko gotowe, wystarczy tylko puścić wodze fantazji i stemplować! W kilka chwil powstanie kolorowa łąka pełna kwiatów, królików i motylków. A jeśli chcecie jeszcze więcej frajdy i koloru, możecie dostemplować trochę trawy – tym razem za pomocą zanurzanego w farbie widelca…

Jeśli wam mało ?? Może zabawy z piórkami ?? Zainteresowani kliknijcie TU